Jsou velmi chutné plody, které obvykle koncem léta můžeme ochutnat. Patří do kategorie kaktusů, díky svému vzhledu asi vás jejich testování odradí, jelikož má mnoho trnů, ale ta chuť vás opravdu za to odmění a nejen to!

Do Evropy se opuncie dostaly z Mexika, v Řecku roste ve volné přírodě na skalnatých oblastech, ale i podél cest. Tyto pichlavé plody mají velkou výživnou hodnotu a mnoho výhod pro naše zdraví. Obsahují vitamíny A, B, C, betakaroten, železo, vápník, draslík, hořčík, zinek, selen, omega 3, omega 6 kyseliny,  významné množství rozpustné vlákniny jako je např. pektin, který navozuje pocit sytosti a tím pomáhá při hubnutí  a mnoho dalších živin.

Podporuje imunitu

chrání buňky před poškozením volnými radikály

 detoxikuje organismus

podporuje trávení

urychluje proces rozkládání tuků v tělě

slouží jako prevence kardiovaskulárních onemocnění

snižuje vysoký cholesterol a krevní tlak

pročišťuje cévy

normalizuje hladinu cukru v krvi

slouží jako prevence proti osteroporoze

zabezpečuje pevnější kosti a klouby

Rozzáří naši pleť:

Antioxidační vlastnosti zničí volné radikály, které způsobují mnoho chorob, pomáhají udržovat zdravou a zářivou pleť, kromě toho její semínka, které se používají k výrobě oleje mají protizánětlivé vlastnosti a může být použit k léčení řezných ran a vředů na kůži. Vitamín A a K zjemňuje pokožku a snižuje tmavé skvrny. Olej z opuncie je jedním z nejvíce používaných olejů v péči pro zralou pleť, pokožku omlazuje. Tento olej také slouží k posílení nehtů, můžeme jej použít na vlasy, aby získaly více lesku.

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com